Bayburtlu Imam

in Fikra 17.06.2010 04:55
von Erolek66 | 57 Beiträge

Bayburt'lunun biri Van'ın bir Köyünde İmam olmadığını duyar ve saç sakal uzatarak Van'a doğru yola koyulur
Nihayet Hocası olmayan köye gelir Köyün ileri gelenleri bu yabancıyı karşılar ve misafir ederler
ve merak edip sorarlar
-yahu kardeş nerden gelir nereye gidersin??
Bayburtlu: Valla Bayburttan gelirem nasip olursa tekrar Hacca gidirem der
Köylüler derki ya Hacı bu kaçıncı haca gidiş?
Bayburtlu vala 7 mi oldu 8 mi hatılamirem
Köylü derki ya hacı bukadar hacca gitmişsin daha napacan bak bizim köyde İmam yok gel bize İmamlık yap daha çok sevaba giresin
Bayburtlu sıkı bir pazarlık sonucu 40 koyun karşılığnda İmamlık yapmaya karar verir
Camiye gidilir ve namaz kılınmaya başlanır
Bizim Bayburtlu Başlar "Bayburttan çıktım yola sonunda vardım Vana' anlaştım 40 koyuna Allahuekber" deyip
secdeye gider
bu bir olur iki olur derken köylü şüphelenmeye başlar aralarında "yahu bu Hoca hiç bir dua bilmiyor herhalde" diyerek tartışmaya başlarlar sonunda karar verirler Müftüyüyü çağıralım bi o kontrol etsin derler ve Müftüye haber verirler Müftü gelir Müftü ofludur ve
Bizim Bayburtlunun arkasında namaz kılmaya başlar Bayburtlu yine aynı "Bayburttan çıktım yola sonunda vardım Vana' anlaştım 40 koyuna Allahuekber" deyip
secdeye gider
Müftü Öksürmeye başlar ÖHHÜ,ÖHHÜ diye ve çıkarlar
Köylü sorar Müftüye nasıl bir hoca dır bu diye Müftü derki valla bu gün bişey anlamadım bide yarın bakayım
Bizim Bayburtlu Müftüyü tekrar safta namaz kılmaya geldiğini görünce Duasını değiştirir
Ve "Bayburttan çıktım yola sonunda vardım Vana' anlaştım 40 koyuna Yarısı bana yarısı sana Allahuekber" deyip namazı bitirir
Köylü tekrar sorar Sayın Müftüm nasıldır bizim hoca
Müftü derki Valla Hocanız Çooook Derin bir Hocadır sakıın kaçırmayın

nach oben springen

Besucher

Wir begrüßen unser neuestes Mitglied: muamma
Forum Statistiken
Das Forum hat 79 Themen und 80 Beiträge.

Heute waren 0 Mitglieder Online: